Zakyntos

14. augusta 2020

Porto Vromi

Pláž Porto Vromi je malebná štrková zátoka na západnom pobreží. Pláž ako taká nie je zaujímavá a tým, že je tu aj prístav ani nie je úplne čistá. Avšak útesy a malé pláže, ktoré sa ukrývajú ak vyplávate loďou s Porto Vromi sú malebné. Okolie ponúka množstvo prírodných krás.
13. augusta 2020

Banana Beach

Dlhá piesková pláž s povzoľným vstpom do mora, atrakciami pre deti a kompletnými službami lákajú na návštevu. Pláž nie je len dlhá, ale aj široká a ponúka dostatok miesta, aby každý mal svoje súkromie. Za nás to však bola najslabšia pláž ostrova a viac by sme ju nenavštívili.
13. augusta 2020

Korakonisi beach

Pláž Korakonisi je úplne iná ako všetky predošlé pláže. Neponúka žiaden piesok, ani pláž. Len skaly a tenký pás mora medzi prírodnými útesmi s priezračnou vodou ideálnou na šnorchľovanie. Pozoruhodným prvkom je ikonický prírodný skalný oblúk, ktorý vystupuje z vody a dotvára celkovú atmosféru
13. augusta 2020

Damianos Cave

Jaskyňa Damianos na južnom pobreží je veľmi zaujímavým úkazom. Nenájdete tu žiadne geologické formácie, ale za to ponúka dva vstupy. Jeden oblý a druhý, nad ním, v tvare batmana. K jaskyni sa viaže legenda o drakovi a vskutku tak aj pôsobí. Okrem toho ponúka nádherné výhľady.
13. augusta 2020

Zakyntos city

Zakyntos city alebo Zante, je hlavné mesto ostrova, ako aj najväčší prístav. Histórie mesta siaha stovky rokov dozadu, a tak sa môžete tešiť na typické historické uličky, kostolíky, námestia a iné pamiatky. Prechádzka po premenáde je ideálnou voľbou na večer pre jej rušnú atmosféru.
13. augusta 2020

Alykanas Beach

Alykanas beach na severe ostrova je ideálnou voľbou pre rodiny s malými deťmi. Dlhá široká piesková pláž je ideálna na stavanie z piesku. Pozvoľné klesanie dna a mierne vlnky zas na bezpečné kúpanie. Nájdete tu bary, reštaurácie, vodné športy aj ležadlá. A paradoxne tu nestretnete veľa ľudí.
13. augusta 2020

Plakaki beach

Plakaki beach je ďalším skrytým klenotom juhu ostrova. Pláž je tvorená skalou z ktorej treba do mora skočiť a obdivovať podmorský svet. Čo ale robí túto pláž výnimočnou sú výhľady. Už po zaparkovaní sa vám ukážu útesy, ktoré tejto časti dominujú a čím nižšie pôjdete, tým krajšie výhľady vás čakajú.
13. augusta 2020

Eleftherotria Monastery

Ženský kláštor Eleftherotria je jednou z najkrajších atrakcií na ostrove. Jeho budova je považovaná za jednu z najimpozantnejších na Zakyntose svojou unikátnou architektúrou a vnútorná výzdoba stojí za to vidieť. Kláštor, umiestnený v dedine Lagopodo a je zasvätený panne Márii.
Eleftherotria Monastery
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Read more