Kefalónia

12. augusta 2020

Mount Ainos

Hora Ainos, nie je len najvyšším vrchom na ostrove, ale ponúka aj nádherné výhľady, turistické cestičky. Taktiež je domovom vzácneho a krásneho stáda polodivokých koní. Môžete ich niekedy nájsť, ako pijú z prameňa pri kláštore Zoodohos Pigi. Okrem toho tu nájdete roymanitú flóru.
12. augusta 2020

Staroveké Krani

Pri návšteve starobylého Krani môžete preskúmať pozostatky akropoly a ďalšie archeologické pamiatky a prechádzať sa medzi starobylými múrmi a základmi, ktoré svedčia o bohatej histórii osady. Kyklópske bloky, ktorú tu ostali po zrútení akropoly stále priťahujú pozornosť. Aj této oblasť je zadarmo.
11. augusta 2020

Amandakris Beach

Pláž nepláž, tak by sa dala charakterizovať Amandakris. Nie je to tak úplne pláž, skôr veľká plochá skala, z ktorej si musíte skočiť do mora a tak objavovať skryté zákutia pod morskou hladinou. Môžno to nepôsobí veľmi lákavo a aj my sme zvažovali, či Amadakris beach vôbec navštíviť, ale deťom sa výsledne veľmi páčil podmorský svet.
11. augusta 2020

Melissani cave

V jaskyni Melissani sa nachádza úchvatné podzemné jazero, ktoré je známe svojou fascinujúcou tyrkysovou vodou. Po zrútení časti stropu sa vytvoril otvor, ktorý umožňuje slnečným lúčom preniknúť do vnútra a osvetliť vody jazierka. Ideálny čas na prehliadku je medzi 12:00-13:00, kedy vás čaká doživotný zážitok.
11. augusta 2020

Akropola Sami

Akropola Sami pochádza z mykénskeho obdobia (približne 1600 - 1100 rokov pred n. l.) a neskôr ju obývali rôzne civilizácie vrátane Rimanov a Byzantíncov. Na lokalite sa nachádzajú zvyšky opevnení, chrámov, domov a ďalších stavieb, ktoré poskytujú pohľad na architektonické a kultúrne výdobytky dávnych obyvateľov.
11. augusta 2020

Assos

Pevnosť Assos, ktorá sa majestátne týči na skalnatom výbežku na severozápadnom pobreží , je svedectvom bohatej histórie a strategického významu ostrova. To, čo robí pevnosť Assos atraktívnou sú však úchvatné výhľady a západy slnka nad morom, ktoré priťahujú mladé páry aby si vychutnali romantickú atmosféru.
11. augusta 2020

Argostolion

Argostolion je najväčšie mesto Kefalónie a ponúka jedinečnú atmosféru. Nájdete tu všetko, čo by prímorské mesto malo ponúkať. Obchodíky so suvenírmi sa striedajú s barmi, reštauráciami a cukrárňami. Čo ale však je v meste unikátne je most nad zálivom, ktorý spája promenádu s protiľahlým brehom.
11. augusta 2020

Kláštor Agio Gerasimos

Kláštor Gerasimos je jedným z najdôležitejších náboženských miest na Kefalónii Priťahuje pútnikov a návštevníkov z celého Grécka i z iných krajín, ktorí prichádzajú vzdať úctu Agiosovi Gerasimosovi a požiadať ho o uzdravenie a požehnanie. Výzdoba kostola je plná zlata a náboženských výjavov.
11. augusta 2020

Jaskyňa Drogarati

Jaskyňa Drogarati neponúka len nádherné geologické útvary, ale aj nevšedný akustický zážitok, ktorý si môžete vyskúšať. Prírodná konštrukcia jaskyne zosilňuje zvuk a vytvára rezonanciu, vďaka ktorej sa jaskyňa stala obľúbeným miestom koncertov a hudobných vystúpení.
Jaskyňa Drogarati
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Read more