Attika

7. marca 2020

Théby

Theby boli významným kultúrnym a politickým centrom v období antiky. Mesto bolo rovnako známe a slávne ako Mykény. Poznali ho v celom Grécku a príbehy spojené s mestom prežili dodnes. Bohužiaľ mesto nie. Z najslávnejšieho Kadmovho mesta, rodiska Oidipa a Antigony nezostalo nič.
7. marca 2020

Akropola

Aténska akropola je jedna z najvýznamnejších pamiatok na svete. Aj keď bola osídlená už v období neolitu na význame získala až v archaickom Grécku, kedy tu boli postavené viaceré chrámy. Počas druhej perzskej vojny bola však zničená. Vďaka Periklovi bola obnovená a my tak môžeme obdivovať toto dielo.
7. marca 2020

Prvý Aténsky cintorín

Prvý Aténsky cintorín slúži ako miesto posledného odpočinku mnohých významných gréckych osobností vrátane politikov, básnikov, spisovateľov, umelcov a vedcov. Medzi najznámejšie pochované osoby patrí Heinrich Schliemann, slávny archeológ, ktorý objavil Tróju
7. marca 2020

Národné archeologické múzeum

Národné archeologické múzeum v Aténach je najdôležitejšie múzeum v celom Grécku a aj najväčšie. Uchováva kľúčové artefakty zo všetkých významných nálezísk. Veľmi veľa vystavených artefaktov bolo vylovených z potopených vrakov lodí.
6. marca 2020

Poseidonov chrám

Poseidonov chrám je klasickým príkladom dórskej architektúry. Pôvodne mal 34 stĺpov, z ktorých 15 stále stojí. Každý stĺp je vysoký približne 6 metrov. Chrám bol postavený z miestneho mramoru a je umiestnený na skalnom útese, ktorý sa týči 60 metrov nad Egejským morom.
6. marca 2020

Elausina

Elausina je malé mesto s archeoogickým náleziskom 20 kilometrov od Atén. Je známe predovšetkým vďaka Eleusínskym mystériám, jedným z najdôležitejších a najtajomnejších náboženských rituálov starovekého Grécka. Elausina je úzko spojená s bohyňou Deméter a jej dcérou Persefonou.
Jaskyňa Koutouki
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Read more